Сейнт Луис постигна седма поредна победа в НХЛ

Новобранецът Седрик Пакет вкара два гола в един мач за първи път в кариерата си за успеха на Тампа Бей с 5:2 над Калгари

Лидерът в Централната дивизия Сейнт Луис надделя над гостуващия Ню Джърси с 4:3 и записа седма поредна победа редовния сезон на Националната хокейна лига (НХЛ).

Дясното крило Владимир Тарасенко се отличи с гол и асистенция за успеха на домакините, като увеличи сметката си на девет попадения, с което заема третото място в листата на най-добрите голмайстори от началото на сезона.

Джейдън Шоурц и Александър Стеен направиха резултата класически до началото на третата част, а Дейвид Бейкс също се разписа. Гостите вкараха три гола в последните 3:25 минути на мача чрез Майкъл Райдър на два пъти и Марек Зидлицки, но за повече нямаха сили.

Питсбърг също продължи силната си серия с шести последователен успех в Лигата след 4:3 с дузпи над домакина Уинипег. С успеха гостите излязоха на върха в Източната конференция с 19 точки, като вече изостават само на 2 точки от лидера в лигата Анахайм.

Големите звезди на Питсбърг Евгени Малкин и Сидни Кросби реализираха при наказателните удари за победата. Брендън Сатър се отличи с гол и две асистенции в редовното време, а вратарят Марк-Андре Флюри завърши с 34 спасявания. За домакините Ивандър Кейн завърши с гол и асистенция, а Ондрей Павелец отрази 32 удара, но това не беше достатъчно и Уинипег прекъсна серия от три поредни победи.

Бостън продължи доминацията си срещу Едмънтън след успех с 5:2 в собствената си зала. Домакините нямат загуба от съперника вече в 13 поредни срещи от 17 октомври 2000 година насам, посочва БТА. Дъги Хамилтън се отчете с гол и две асистенции, а Бостън записа четвърта последователна победа в Лигата.

Едмънтън, който няма победа в "ТД Гардън" вече 18 години, имаше аванс от 2:1, но допусна три попадения за 2:34 минути малко след средата на третия период, а Милан Лучич окончателно реши всичко с гол на празна врата 8 секунди преди сирената.

Вратарят Крейг Андерсън отрази всичките 35 изстрела и записа втория "шътаут" за сезона и 28-и в кариерата си, а Отава надделя над гостуващия Минесота с 3:0. Канадците отправиха само 17 удара, но Майк Хофман преодоля два пъти Никлас Бекстрьом, а Кларк МакАртър се разписа при числен превес.

Новобранецът Седрик Пакет вкара два гола в един мач за първи път в кариерата си и помогна на Тампа Бей да се справи с гостуващия Калгари с 5:2.

Алекс Тангей вкара в редовното време, а след това реализира и решаващата дузпа за успеха на Колорадо над гостуващия Торонто с 4:3. Вратарят Рето Бера се отличи с 35 спасявания за домакините. Фил Кесъл завърши с гол и асистенция за гостите. Той има вече 18 точки от началото на сезона, с които е трети в класацията на реализаторите.

Франс Нилсен и Кайл Окпосо вкараха при дузпите, а Ню Йорк Айлендърс победи шампиона Лос Анджелис с 2:1 като гост.

Вратарят Райън Милър спаси 36 изстрела и беше с основна заслуга за успеха на Ванкувър с 3:2 над домакина Сан Хосе. Милър стана първият вратар с 10 победи за сезона в Лигата.