Швейцария е фаворит за домакинство на зимната Олимпиада през 2038

Швейцария е фаворит за домакинство на зимната Олимпиада през 2038

Очаква се до началото на 2027 Швейцария и МОК да бъдат готови с цялостния план за организацията

Швейцария е във водеща позиция за получаване на домакинство на зимната Олимпиада през 2038, категорични са от местната ски федерация Swiss Ski, цитирани от агенция ДПА. 

"В момента водим предварителни разговори с Международния олимпийски комитет (МОК)", заяви президентът на Swiss Ski Диего Цюгер по време на Форум Нордикум - ежегодната международна среща на журналисти, занимаващи се със зимни спортове. Тя бе проведена в Линцерхайде. 

"През следващите няколко години ще бъдем домакини на световни първенства в почти всички олимпийски спортове, сред които биатлон, хокей на лед, сноуборд/фрийстайл, алпийски ски и бобслей", каза още Цюгер и добави, че страната ще кандидатства за световно първенство в северните дисциплини - ски бягане, ски скокове и северна комбинация. 

"Искаме да използваме цялата ни инфраструктура и да помогнем на доброволците да се подготвят", завърши той. 

Очаква се до началото на 2027 Швейцария и МОК да бъдат готови с цялостния план за организацията на Зимната Олимпиада през 2038. Страната вече загуби кандидатурата си за 2030 срещу Франция.  

Колорадо Аваланш увеличи преднината си в НХЛ

Габриел Ландеског вкара първия си гол в редовния сезон от повече от три години, а Артури Лехконен записа попадение и асистенция за победа на Колорадо Аваланш с 4:1 срещу Анахайм Дъкс в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Световната федерация по ски притеснена от климатичните проблеми

Топенето на ледниците и свиването на снежната покривка биха могли да имат опустошително въздействие върху алпийските ски и сноуборда, но спортистите могат да помогнат за разпространението на посланието за необходимостта от справяне с измененията на климата, според главния изпълнителен директор на Международната федерация по ски и сноуборд (ФИС) Урс Леман.

Четирикратна световна шампионка спира с биатлона

Италианската биатлонистка Доротея Вирер ще прекрати състезателната си кариера след сезон 2025/26.

Флорида надви Вегас в НХЛ

Вижте всички резултати от тази нощ

Банско с голяма награда за 13-а поредна година

Златен дубъл за зимен курорт №1 у нас

Резултати от НХЛ (ВИДЕО)

Вижте и лидерите в конференциите след последните срещи

Маклин Селебрини с гол и асистенция при победа на Сан Хосе

Вижте всички резултати от тази нощ

Резултатите в НХЛ

Ето как свършиха битките на леда тази нощ

Четирикратен олимпийски шампион национал на 44 години

Четирикратният олимпийски шампион по ски скокове Симон Аман направи първа стъпка към участие в осмите си зимни игри, след като 44-годишният състезател беше номиниран в отбора на Швейцария за първите три състезания от Световната купа.