Симеон Деянов остана предпоследен в скиатлона за Световната купа

Симеон Деянов остана предпоследен в скиатлона за Световната купа

Йоханес Хьосфлот Клаебо ликува след 20-те километра в Трондхайм

Йоханес Хьосфлот Клаебо спечели скиатлона от Световната купа по ски бягане в Трондхайм (Норвегия).

Победителят днес триумфира в 20-те километра (10 км класически стил и 10 км свободен стил) на домашна земя в Трондсхайм с време 43:50.7 минути, изпреварвайки с 0.7 секунди сензацията на състезанието Андрю Мъсгрейв от Великобритания.

Шокиращо или не, 33-годишният Мъсгрейв от Пуул Таун в южната част на Англия беше най-сериозната заплаха за Клаебо и през цялото състезание беше съвсем близо до лидерската позиция и евентуална победа.

Представянето му беше следено под луда от експертите на норвежката телевизия и те видяха как в един момент Мъсгрейв направи неуспешен опит да се отскубне в началото на състезанието. При смяната на ските нещата също се объркаха за англичанина, който загуби ските си малко след смяната.

Към края на състезанието в битката за подиума се откъснаха петима ски-бегачи – Хьосфлот Клаебо, Мъсгрейв, Дидрик Тьонсен, Симен Хегстад Крюгер и Кале Халфварсон.

Мъсгрейв с 2-ата си позиция днес подобри личното си най-добро постижение в старт от Световната купа.

Дидрик Тьонсет остана на 3-о място в днешния старт с 0.8, а Хегстад Крюгер остана на 4-а позиция на 1.3.

Българското участие днес беше в лицето на Симеон Деянов, който финишира 59-и от 60 завършили. Времето на Деянов е 50:45.6 минути или изоставане на 6:54.9 минути.

Начело в генералното класиране след днешния старт е Харалд Йостберг Амундсен (Норвегия) с 655 точки пред днешния победител Клаебо с 634 и Пал Голберг с 557.

Катрин Маноилова четвърта в шеста серия на репешажите на 1000 метра

Българката записа време 1:39.538 минути

Резултати от НХЛ

Тази нощ се изиграха 16 мача

Шифрин оставя Супер-Г извън приоритетите си

След два тежки сблъсъка в последните да сезона – един от които доведе до реална борба с посттравматично стресово разстройство и тревожен спад в точките ѝ в ранглистата, американската звезда в ските-алпийски дисциплини Микаела Шифрин навлиза в предстоящия олимпийски сезон с по-положителна нотка.

Хеттрик на Кайл Конър не беше достатъчен на Уинипег за успешен старт в НХЛ

Вижте всички резултати от тази нощ

Шампионът Флорида започна новия сезон в НХЛ с победа

Вижте резултати от мачовете тази нощ

Италия иска мир за Зимните олимпийски игри

Италия ще внесе предложение до ООН за олимпийско примирие по време на Зимните олимпийски игри през 2026 година в Милано и Кортина д'Ампецо, заяви италианският външен министър Антонио Таяни.

Легенда подкрепи Замфирови в битката им за олимпийския сноуборд (ВИДЕО)

Явлението в зимните спортове Естер Ледецка подкрепи Тервел и Малена Замфирови в битката им алпийският сноуборд да остане в олимпийската програма за игрите през 2030 г.

Вдигат парите в биатлона

Липсата на световно първенство през задаващия се сезон в биатлона води до солидно увеличение на наградния фонд за световната купа.

Рокади в НХЛ

Защитникът Мат Гжелчик ще играе за тима на Чикаго Блекхоукс през новия сезон в Националната хокейна лига.