Славия разби Левски с 13:3 в хокейното първенство

Славия разби Левски с 13:3 в хокейното първенство

Славия победи Левски като гост в първа среща от третия кръг на държавното първенство по хокей на лед за мъже с 13:3 (6:0, 3:0, 4:3). Двубоят се игра снощи в мразовитата малка зала на Зимния дворец на спорта в Студентски град в столицата.

Славия победи Левски като гост в първа среща от третия кръг на държавното първенство по хокей на лед за мъже с 13:3 (6:0, 3:0, 4:3). Двубоят се игра снощи в мразовитата малка зала на Зимния дворец на спорта в Студентски град в столицата.

Двата отбора направиха слаб мач, в който единственото хубаво нещо беше желанието за игра. Изобилстваха грешните подавания на полето, в изобилие бяха и съдийските неточности при отсъжданията. Връх на глупостта бе случилото се в края на двубоя, когато при единоборство пред вратата на Левски Кирил Любенов от "сините" прасна по лицето слависта Мартин Бояджиев и последният напусна леденото поле облян в кръв със съмнения за счупен нос. За деянието си Любенов бе наказан дисциплинарно до края на играта.

Головете за победителите вкараха Росен Асенов и Петър Николов - по три, Светлин Стоев и Петър Хаджитонев с по две попадения, Никита Инджеватов и Росен Христов. "Сините" вкараха три гола на втория вратар на Славия Никола Николов едва в последната третина - Георги Маждраков, Цанко Тодоров и Георги Бангеев.

Следващият мач от третия кръг е в четвъртък, 21 януари, между ЦСКА и "Айсберг", отново в Зимния дворец на спорта.
 

Николай Елерс отбеляза хеттрик при победа на Каролина Хърикейнс

Вижте резултатите от НХЛ

Разследват инцидента с Малена, баща ѝ е дал показания

Полицията е разпитала Анатолий Замфиров

Малена Замфирова на сложна операция в петък

Вицепрезидентът на БФСки Георги Бобев коментира ситуацията с талантливата ни сноубордистка

УЖАС! Пиян помете Малена на писта в Чехия

Българката с множество счупвания

Бойкот на паралимпийските игри заради Русия

Осем държави ще бойкотират церемонията по откриването на Паралимпийските игри в петък в знак на протест срещу включването на руски спортисти, състезаващи се под националното знаме, а други делегации може да пропуснат събитието заради проблеми с пътуванията след атаките на САЩ и Израел срещу Иран.

Беломъжев 4-и на Световното в Токио

Най-успешният състезател в ски ориентирането Станимир Беломъжев направи поредно силно състезание и завърши на четвърто място в преследването на Световното първенство за мъже и жени в японската столица Токио.