Соукалова с втора победа за сезона, Емилия Йорданова завърши 55-а на 15 км в Руполдинг

Соукалова с втора победа за сезона, Емилия Йорданова завърши 55-а на 15 км в Руполдинг

Чехкинята порази 19 от 20-те мишени и даде време 40:32.6 мин

Водачката в генералното класиране Габриела Соукалова спечели индивидуалния старт на 15 км от 5-ия кръг на Световната купа по биатлон в Руполдинг (Германия). Чехкинята порази 19 от 20-те мишени и даде време 40:32.6 мин. Соукалова стартира с №13, който определено не й донесе нещастие. Соукалова допусна една единствена грешка - при втората стрелба (от положение "прав"). За чехкинята това е втора победа за сезона (първата бе в същата дисциплина в Йостерсунд) и общо шеста в нейната кариера.

На второ място завърши Дария Домрачова. Представителката на Беларус предвкусваше победата, но допусна 2 грешки в последната четвърта стрелба, след като в първите три нямаше нито един пропуск. Домрачова остана на 34.3 сек. зад победителката. Трета се нареди друга чехкиня - Вероника Виткова. Тя не направи нито една грешка в стрелбата, но финишира на 38.6 сек. зад сънародничката си Соукалова.

Много силно състезание направи представителката на дмакините от Германия Франциска Хилдебранд. Тя показа силно ски-бягане и допусна само една грешка - в последната стрелба, което я прати на четвърта позиция, на 52.8 сек. от първото място. Норвежката Тора Бергер, носителка на Световната купа за миналата година, не уцели само една мишена, но ски-бягането й бе нетипично слабо за нея и тя завърши пета, на 1:03.5 мин. от Соукалова.

Най-добре от българките днес се представи Емилия Йорданова. Тя се класира 55-а с 2 грешки (по една в последните 2 стрелби), на 4:37.4 мин. Стефани Попова е 87-а с 4 грешки, на 8:26.9 мин. от победителката. Райна Коюва пък е 95-а със 7 грешки, на 11:18.1 мин. от Соукалова.

Соукалова е начело в генералното класиране за Световната купа с 366 точки. Следват Дария Домрачова и Валя Семеренко (Украйна) с по 338 точки, а четвърта е Кайса Макарайнен (Финландия) с 332 точки. Тора Бергер е пета с 321 точки. Българката Десислава Стоянова е 66-а с 20 точки.

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.