Стефан Георгиев: Доволен съм от представянето си

Стефан Георгиев: Доволен съм от представянето си

Българският скиор-алпиец Стефан Георгиев се класира на 25 място в слалома на олимпийските игри във Ванкувър и остана доволен от представянето си в тази дисциплина

Българският скиор-алпиец Стефан Георгиев се класира на 25 място в слалома на олимпийските игри във Ванкувър и остана доволен от представянето си в тази дисциплина.

На завръщането си в София Георгиев заяви, че не е бил притеснен заради факта, че не завърши в скоростните дисциплини на Олимпиадата.

"Доволен съм само от представянето ми в слалома. Тогава не рискувах максимално, а първите дисциплини бяха като тренировка. Като цяло вече имам опит и не бях разколебан и притеснен. Много треньори казаха, че съм се представил добре в слалома, но в другите дисциплини не се получи както исках. В скоростните дисциплини бях по-разколебан. Трябваше да стисна зъби и да дам максимума от себе си. Можеше да бъда по-бърз, но можеше и да съм по-бавен.

Всеки българин трябва да бъде горд от своите спортисти. В Канада обичат всички, независимо от представянето им. Реалността при нас е друга. Ще имам разговори с моите спонсори и с министъра на спорта и ще обсъдим плановете за следващите сезони", заяви Стефан Георгиев при завръщането си на летище София.

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.