Тампа Бей е на победа от финала за купа „Стенли“(ВИДЕО)

След успех над Ню Йорк Рейнджърс в петия мач

Тампа Бей Лайтнинг се наложи с 3:1 над домакина Ню Йорк Рейнджърс в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) и се доближи на една победа от участие във финалната серия за купа "Стенли".

Шампионите от последните две години водят с 3:2 успеха в битката за титлата в Източната конференция и могат да отстранят съперника с последното си домакинство на 11 юни.

Ондржей Палат вкара решаващия гол 1:50 минути преди изтичането на редовното време и така Лайтнинг записа трети пореден успех в серията.

Чешкото ляво крило вече е лидер в клубната история по победни попадения в плейофите с 11, като това бе негово второ само за тазгодишния финал в Източната конференция. В тази статистика той изостава само от Джо Павелски (14) от Далас и Евгени Малкин (13) от Питсбърг.

Палат се разписа с рикошет, след като изстреляна от Михаил Сергачов шайба се отклони от тялото му и влетя в мрежата на домакините в "Медисън Скуеър Гардън".

Това бе вторият от серия от три безответни гола за шампионите, като в края на втората част именно руският защитник Сергачов изравни, а Брендън Хагел бе точен на празна мрежа в последната минута за окончателното 3:1.

Андрей Василевски направи 24 спасявания за Тампа Бей, който завършиха редовния сезон на трето място в Атлантическата дивизия. За Рейнджърс пък се разписа Райън Линдгрен, а Игор Шестьоркин също отрази 24 удара.

Шампионите имат само четири допуснати гола в последните три мача, след като получиха девет в първите два. Ню Йорк пък е с баланс 5:0 в тазгодишните плейофи, когато е изправен пред елиминация.