Тервел: Целта беше само първото място (ВИДЕО)

Тервел: Целта беше само първото място (ВИДЕО)

Тервел Замфиров триумфира в старта от Световната купа по сноуборд в Банско, като това бе първата му победа на това ниво.

След надпреварата той призна, че мислите му са били насочени единствено към първото място.

„Публиката заслужава огромно признание. Условията бяха отлични. Двама българи на подиума – това се случва за първи път и е исторически момент за България. Когато чуя подкрепата от трибуните, това ми дава допълнителна енергия и мотивация. Победата днес е и за тях“, сподели Замфиров.

„Единствената ми цел беше да финиширам първи – на пълна газ. Квотата за Олимпийските игри си бях осигурил по-рано. Сега обаче ме чака изпит в университета и трябва веднага да се насоча към него“, добави той.

Малена Замфирова на сложна операция в петък

Вицепрезидентът на БФСки Георги Бобев коментира ситуацията с талантливата ни сноубордистка

УЖАС! Пиян помете Малена на писта в Чехия

Българката с множество счупвания

Бойкот на паралимпийските игри заради Русия

Осем държави ще бойкотират церемонията по откриването на Паралимпийските игри в петък в знак на протест срещу включването на руски спортисти, състезаващи се под националното знаме, а други делегации може да пропуснат събитието заради проблеми с пътуванията след атаките на САЩ и Израел срещу Иран.

Беломъжев 4-и на Световното в Токио

Най-успешният състезател в ски ориентирането Станимир Беломъжев направи поредно силно състезание и завърши на четвърто място в преследването на Световното първенство за мъже и жени в японската столица Токио. 

Далас с рекордна девета поредна победа НХЛ

Кълъмбъс победи Ню Йорк Рейнджърс

Линдзи Вон: Ще бъде трудно и болезнено пътуване, но влагам цялата си енергия в него

Кралицата на скоростните дисциплини в алпийските ски Линдзи Вон благодаря на феновете си и на всички, които я подкрепят в този труден за нея момент.