Тежко падане на тренировка в Банско, канадски скиор в болница

Тежко падане на тренировка в Банско, канадски скиор в болница

Лиъм Уолъс бе откаран с медицински хеликоптер в София

Канадецът Лиъм Уолъс е скиорът, който е бил откаран с медицински хеликоптер в София.

Това съобщиха за БТА организаторите на Световната купа по ски алпийски дисциплини в Банско.

По-рано днес министърът транспорта и съобщенията Георги Гвоздейков написа в профила си във „Фейсбук“, че се е наложила намесата на системата за въздушна медицинска помощ (HEMS) заради участник в състезанието, който е паднал по време на тренировка.

Медицинският екип на пистата е преценил, че състоянието на Уолъс налага извикването на хеликоптер, който е превозил 24-годишния канадец до София.

Словашкият хеликоптер, който се ползва за предстоящия кръг от Световната купа, е откарал Уолъс до специализираната площадка в болница "Св. Екатерина" в София, след което той е бил прехвърлен в Пирогов.

Какви точно са нараняванията на кандадеца и какво е неговото състояние организаторите не успяха да уточнят.

В събота Банско ще приеме състезание от гигантския слалом в Световната купа по ски алпийски дисциплини при мъжете, докато в неделя предстои и надпревара в най-техничната дисциплина - слалома. Откриването на надпреварата е от 18:00 часа днес на Централния площад в планинския град.

Лора Христова сред световните звезди на специален старт в биатлона

Българката е потвърдила участие в необичайна надпревара във Фрасиноро, Италия

Каролина спечели Купа "Стенли" за втори път (ВИДЕО)

Каролина Хърикейнс надделя над домакина Вегас Голдън Найтс с 3:0 и с третия си пореден успех във финалната серия в Националната хокейна лига триумфира с 4:2 победи, за да спечели за втори път в историята си Купа "Стенли" след първия  си триумф преди две десетилетия.

Каролина е на победа от титлата в НХЛ (ВИДЕО)

Хърикейнс се наложиха с 4:2 над Вегас

Русия аут от Световното първенство по хокей на лед

Международната федерация по хокей на лед (IIHF) не включи Русия в списъка с отбори, участващи в мъжкото Световно първенство през 2027 година, въпреки че ръководният орган отмени забраната си за страната миналия месец, предаде Ройтерс.

Драма и Вегас Голдън Найтс поведе в серията за Купа "Стенли"(ВИДЕО)

Вегас Голдън Найтс спечели с 5:4 след две продължения третия мач от серията с Каролина Хърикейнс за титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокейният треньор на Германия подаде оставка

Харолд Крайс напуска поста старши треньор на германския национален отбор по хокей на лед за мъже, след като не успя да изведе тима до медалите на Олимпийските игри и Световното първенство.