Три български победи в първия ден на международно състезание по фрийрайд Банско 2025

Три български победи в първия ден на международно състезание по фрийрайд Банско 2025

При перфектни условия над 65 състезатели от цял свят се впуснаха в оспорвана битка в 4 категории

Четвъртото поредно издание на Freeride World Tour Qualifier 3 звезди Банско 2025 се превърна в незабравимо събитие за любителите на екстремните спортове. При перфектни метеорологични условия – слънчево време и безветрие, над 65 състезатели от цял свят се впуснаха в оспорвана битка в четири категории: ски мъже и жени, и сноуборд мъже и жени.

Хиляди зрители се събраха в най-високата фен зона в България - 2550 надморска височина, за да станат свидетели на зрелищните спускания и да подкрепят своите фаворити.

Ето и имената на шампионите, а всички българите, попаднали в подиумите, са част от Българския фрийрайд отбор.

ски мъже:

първо място: Георг Вачуда (Австрия)

второ място: Лиъм Кели  (Канада)

трето място: Джером Гай  (Швейцария)

сноуборд мъже:

първо място: Филип Шишманов (България)

второ място: Николас Лагер (Швейцария)

трето място: Росен Стратков (България)

ски жени:

първо място: Боряна Ангелова (България)

второ място: Симона Камберова (България)

трето място: Моника Новакова (Австрия)

сноуборд жени:

първо място: Теодора Илиева (България)

второ място: Юки Сага (Япония)

трето място: Илиана Миховска (България)

Събитието доказа за пореден път, че Банско е една от водещите дестинации за фрийрайд в Европа.

Утре екстремните емоции продължават с 2025 Bansko Freeride World Tour Junior 3 звезди, където младите таланти ще имат възможност да покажат своите умения.

Олимпийският флаг в ръцете на легенди на "Сан Сиро"

Вдъхновяващи личности са избрани за знаменосци на олимпийския флаг за церемонията по откриването на Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина на стадион „Сан Сиро“ в Милано в петък.

Резултати от НХЛ

Тази нощ се изиграха 10 мача

Фейгин: Мечтите не спират с една Олимпиада

Най-добрата състезателка по фигурно пързаляне Александра Фейгин заяви, че за нея е гордост да бъде знаменосец на българската делегация на Откриването на Зимните игри на 6 февруари на "Сан Сиро" в Милано

Сноубордистите ни караха ски в първия си ден в Ливиньо

Групата пристигна през нощта в събота срещу неделя с автобус

Лидерът в Източната конференция на НХЛ навакса пасив от четири гола

Вижте резултатите от НХЛ

Владимир Илиев е вторият български знаменосец за откриването на Милано-Кортина 2026

Най-успешният български биатлонист Владимир Илиев е вторият знаменосец на българския олимпийски тим за откриването в Милано-Кортина 2026.