Вашингтон би Ню Йорк Рейнджърс и изравни полуфиналната серия на Изток

Вашингтон би Ню Йорк Рейнджърс и изравни полуфиналната серия на Изток

Майк Грийн вкара победното попадение за домакините 5:48 минути преди края

Вашингтон Кепитълс се наложи с 3:2 над Ню Йорк Рейнджърс и изравни полуфиналната серия на Източната конференция от плейофите в Националната хокейна лига на 2:2 победи.

Майк Грийн вкара победното попадение за домакините 5:48 минути преди края, като се възползва от лошата видимост на вратаря на гостите Хенрик Лундквист.

Домакините повеждаха на два пъти - най-напред чрез Александър Овечкин, който откри резултата в 12:43 минута, а в средата на втората част Никлас Бакстрьом направи 2:1. Артьом Анисимов направи 1:1 в началото на втората част, а след това в края й подаде на Мариян Габорик, който пък изравни 2:2.

"След трилъра с трите продължения, когато нямахме никакъв късмет, мога да кажа, че сега чувството е добро", заяви доволният Грийн, отбелязал гола на победата.

"Момчетата знаеха, че ако стане 1-3 в серията, ще бъде много трудно да продължим. Те преодоляха разочарованието и стигнаха до важна победа, доволен беше наставникът на Вашингтон Дейл Хънтър.

Банско с голяма награда за 13-а поредна година

Златен дубъл за зимен курорт №1 у нас

Резултати от НХЛ (ВИДЕО)

Вижте и лидерите в конференциите след последните срещи

Маклин Селебрини с гол и асистенция при победа на Сан Хосе

Вижте всички резултати от тази нощ

Резултатите в НХЛ

Ето как свършиха битките на леда тази нощ

Четирикратен олимпийски шампион национал на 44 години

Четирикратният олимпийски шампион по ски скокове Симон Аман направи първа стъпка към участие в осмите си зимни игри, след като 44-годишният състезател беше номиниран в отбора на Швейцария за първите три състезания от Световната купа.

100 дни до Игрите в Милано-Кортина 2026: Рекорден приток на туристи

С все по-малко от 100 дни до откриването на Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина 2026, данните за въздушния трафик показват експлозивен ръст на очакванията.

Новобранецът в НХЛ с два гола за Айлендърс

Първият в драфта на Националната хокейна лига (НХЛ) за 2025-а година Матю Шефер донесе победата на Ню Йорк Айлендърс с 3:2 над Калъмбъс две попадения, като вторият гол осигури равенството малко преди края.

400 фигуристи на турнира "Денкова-Стависки къп" в София

Близо 400 фигуристи от 34 нации ще участват в тазгодишното издание на международния турнир по фигурно пързаляне "Денкова-Стависки къп".

Монреал Канейдиънс надви Отава Сенатърс в НХЛ

Вижте всички резултати от тази нощ