Ветеранът Марио Мат написа история с победа на слалома във Вал д'Изер

Ветеранът Марио Мат написа история с победа на слалома във Вал д'Изер

Австрийският ветеран Марио Мат спечели слалома във Вал д'Изер (Франция), валиден за Световната купа по ски-алпийски дисциплини.

Австрийският ветеран Марио Мат спечели слалома във Вал д'Изер (Франция), валиден за Световната купа по ски-алпийски дисциплини.
 
Това е първа победа за 34-годишния Марио Мат от близо три години и с този успех той стана най-възрастният алпиец с победа в дисциплината слалом в старт за Световната купа.
 
Досега най-възрастният победител на слалом бе норвежецът Фин-Кристиан Яге на 33 години.

Марио Мат взе солиден аванс още след първия манш и успя да запази първото място с общо време от двата манша 1:44,59.

Победата е под номер 15 в кариерата на австриеца.Втори остана шведът Матиас Харгин (1:45.12), а трети - Патрик Талер от Италия (1:45.37).Марио Мат е световен шампион на слалом от 2001 и 2007 година, а до днес не бе печелил състезание от март 2011 година.

Световният шампион Марсел Хиршер не успя да се класира за втория манш за първи път от март 2012 година.

Норвежецът Аксел Лунд Свиндал не стартира в днешния слалом, но остава лидер в генералното класиране за Световната купа с 360точки. Хиршер е втори с 335, а Тед Лигети (САЩ) - трети с 269.

В класирането за малката Световна купа на слалом начело е Марио Мат със 180 точки, следван от Матиас Харгин 125, Марсел Хиршер 100 и други.
 
класиране слалом мъже:
1. Maрио Мат (Австрия) 1:44,59 мин.
2. Maтиас Харгин (Швеция) 1:45,12
3. Патрик Талер (Италия) 1:45,37
4. Жан-Баптист Гранж (Франция) 1:45,41
5. Maркус Ларсон (Швеция) 1:45,46

6. Aндре Мирер (Швеция) 1:45,52 

Топ-скиорка прекрати кариерата си

Лара Гут-Бехрами сложи край на своята кариера

Алберт Попов и Калин Златков са на първия си подготвителен лагер на сняг в Германия

С отбора в Германия бе и отговорникът за алпийците в БФСки Иван Каневчев

Зографски започна участието си в лятната верига Гран При по ски скокове

Зографски се нареди на 21-о място

Весела Лечева: Българските спортисти изиграха ключова роля за запазването на сноуборда

Бившият президент на ФИФА Йозеф Блатер намекна, че наследникът му Джани Инфантино трябва да напусне поста си след случая с Фоларин Балогун на Мондиал 2026.

 Отлично! МОК остави остави алпийския сноуборд в олимпийската програма

Голяма новина за българския спорт дойде след заседанието на Изпълнителното бюро на Международния олимпийски комитет (МОК)

Дафовска след катастрофата: Добре съм, бъдете здрави

Единствената българска олимпийска шампионка в зимните спортове Екатерина Дафовска успокои фенове и приятели след претърпяната катастрофа.