Владимир Илиев със силно представяне на спринта от Световното първенство

Владимир Илиев със силно представяне на спринта от Световното първенство

Родният биталонист се представи достойно в Оберхоф

Най-добрият български биатлонист Владимир Илиев завърши на престижната 20-та позиция в спринта на 10 километра на Световното първенство в Оберхоф (Германия). Българинът измина дистанцията за 25:12.4 минути, допускай по една грешка в двете си стрелби, въпреки много тежките метеорологични условия с много мъгла и вятър в Оберхоф. Неговият пасив от първото място бе 1:50.7 минути.

По този начин той регистрира своето четвърто най-добро постижение в тази дисциплина на световните първенства, където рекордното му класиране е осмото място от Контиолахти 2015. Освен това той има още една 10-та позиция от Осло 2016, както и 13-то място от Хохфилцен 2017. На последното Световно първенство в Поклюка преди две години Илиев финишира на 56-та позиция в спринта. На Олимпиадата в Пекин преди 12 месец българинът бе 31-ви в тази дисциплина. 

От другите двама българи, които бяха записани в стартовия лист днес, Антон Синапов финишира на 79-то място след цели три грешки в стрелбата си от положение прав. Благой Тодев пък се отказа от участие в днешната надпревара, в която бе записан с 66-ти стартов номер.

В челото на класирането имаше пълна доминация на представителите на Норвегия, които завоюваха пет от първите шест позиции в днешното състезание. Титлата напълно очаквано бе спечелена от Йоханес Тингнес Бьо (1+0), втори на 14.8 секунди зад него завърши по-големият му брат Тарей Бьо (0+0), в бронзът бе за Стурла Холем Легрейд (0+1), който изостана с 39.9 секунди от първото място.

В подножието на подиума завърши Йоханес Дале (0+1), а шестата позиция зае Ветле Шастад Кристиансен (0+1). Доминацията на Норвегия наруши единствено украинецът Дмитро Пидручни (0+0), който завърши на петото място с пасив от 53.4 секунди от победителя. Пасивът на Дале бе 43.6 секунди, а този на Кристиансен – 59.7.

Програмата на Световното първенство в Оберхоф продължава утре с преследванията за жени (10 километра) и мъже (12.5 километра), които ще стартират съответно в 14:25 и 16:30 часа българско време. При дамите Милена Тодорова ще стартира с 31-ви стартов номер, но при мъжете Владо Илиев ще бъде с 20-ти.

100 дни до Игрите в Милано-Кортина 2026: Рекорден приток на туристи

С все по-малко от 100 дни до откриването на Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина 2026, данните за въздушния трафик показват експлозивен ръст на очакванията.

Новобранецът в НХЛ с два гола за Айлендърс

Първият в драфта на Националната хокейна лига (НХЛ) за 2025-а година Матю Шефер донесе победата на Ню Йорк Айлендърс с 3:2 над Калъмбъс две попадения, като вторият гол осигури равенството малко преди края.

400 фигуристи на турнира "Денкова-Стависки къп" в София

Близо 400 фигуристи от 34 нации ще участват в тазгодишното издание на международния турнир по фигурно пързаляне "Денкова-Стависки къп".

Монреал Канейдиънс надви Отава Сенатърс в НХЛ

Вижте всички резултати от тази нощ

Резултати от НХЛ

Тази нощ се изиграха три мача

Милано-Кортина 2026 – ключът към бъдещето на Зимните олимпийски игри

Предстоящите Зимни олимпийски игри в Милано и Кортина се смятат за решаващ момент за бъдещето на целия олимпийски модел.

Гол на капитана Джей Ти Милър в продължението донесе победата на Ню Йорк Рейнджърс

С гол на своя капитан Джей Ти Милър 2:49 минути след началото на продължението отборът на Ню Йорк Рейнджърс спечели с 4:3 визитата си на Едмънтън Ойлърс.

Резултати от НХЛ

Лидерите в конференциите на НХЛ Юта, Ню Джърси и Питсбърг загубиха мачовете си в поредния кръг

Линдзи Вон: Не мисля, че някой помни завръщането на Майкъл Джордан

Американската скиорка Линдзи Вон чувства, че няма какво да доказва в опита да се завърне на Олимпиада