Владимир Зографски премина квалификацията в Титизее-Нойщад

Владимир Зографски премина квалификацията в Титизее-Нойщад

Единственият българин в световния елит на ски скока направи опит от 113 метра

Единственият българин в световния елит в ски скока Владимир Зографски премина квалификацията преди първото от двете състезания на голямата шанца в Титизее-Нойщад от Световната купа при мъжете.

Зографски направи скок от 113 метра, който му осигури 89 точки и 45-о място в квалификацията. За основната част от състезанието, която е по-късно днес, се класират първите 50 състезатели.

Победител в квалификацията стана швейцарецът Грегор Дешванден, който събра 137,9 точки след скок от 133 метра. Втори се нареди словенецът Анже Ланишек, а лидерът в класирането за Световната купа Пиус Пашке от Германия зае третата позиция.

Надпреварата в Титизее-Нойщад е част от четвъртия кръг за сезон 2024/25 в Световната купа. В неделя предстои още един индивидуален старт.

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън