Владимир Зографски с първи точки за сезона в Световната купа

Владимир Зографски с първи точки за сезона в Световната купа

Българският скачач с 29-о място в Лилехамер

Българският състезател Владимир Зографски взе първите си точки за сезона за Световната купа по ски скок.

Във втория старт на голямата шанца в Лилехамер от първия кръг Зографски зае 29-о място. Той завърши със сбор от 201,1 точки след скокове от 117 и 117,5 метра. Българинът бе на 30-о място след първите опити, но във втория постигна 26-и резултат, което го предвижи и с едно място напред в класирането.

Победител в състезанието с 285,3 точки стана Ян Хьорл. Австриецът скочи 137 метра в първото си излизане на шанцата, а във второто увеличи дистанцията до 139,5 метра.

На второ място завърши победителят от вчерашния старт Пиус Пашке. Германецът завърши с 277,8 точки след скокове от 136,5 и 136 метра. Тройката се допълни от австриеца Даниел Чофених с 273,8 метра след 136,5 и 135 метра при скоковете.

Четвърти завърши още един австриец - Щефан Крафт, който бе лидер след първата половина от състезанието. Той обаче не успя да задържи нивото си във втория скок и това го извади от местата на почетната стълбичка. Пети е швейцарецът Грегор Дешванден, а шести остана представителят на домакините от Норвегия Кристофер Ериксен Сундал.

В класирането за Световната купа води Пиус Пашке със 180 точки. Ян Хьорл е втори със 145 точки, а Даниел Чофених е трети със 140 точки. Владимир Зографски е на 33-то място с 2 точки.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).