Владо Илиев: Един изстрел не ми стигна за медал

Владо Илиев: Един изстрел не ми стигна за медал

"Може би и напрежението оказа малко влияние… явно толкова сме били подготвени"

Нямахме късмет, но това не е оправдание. На тази Олимпиада бях подготвен и реално имах шанс за медал, но в биатлона е така - един изстрел не беше достатъчен, заяви биатлонистът Владимир Илиев при завръщането си от Олимпийските игри в ПьонгЧанг. 

 

“Това е спортът. Имах реален шанс - и в спринта, и в индивидуалния старт на 20 км, за място в първите 8, а дори и за медал, си мисля, но така е в спорта - не успях да се събера. Голямо състезание, може би и напрежението оказа малко влияние… явно толкова сме били подготвени”, сподели той на летище.
 
“Какво ни липсва? Много са проблемите и нещата, които липсват, като цяло в България, не само в биатлона. Като се почне от детско-юношеския спорт, конкуренцията в самите гарнитури, докато се стигне при нас, мъжете. Бази, условия… ако имаш достатъчно финанси, винаги може да се готвиш на много добри места, в чужбина, не е задължително да е в България. Ние нямаме засега такъв голям център, който да се конкурира със световните, за да можем да се готвим качествено, особено зимата. Затова и тренираме предимно в чужбина. Много са проблемите, но това е - малка държава сме, опитваме да се борим с другите. Доста хора виждат, че с много по-ниски бюджети и по-малък персонал като цяло успяваме да ги побеждаваме в доста от състезанията, просто на Олимпиадата не успяхме да се съберем, така да го кажа, за да покажем наистина много хубав резултат. А имаше възможност за това”, каза още Илиев.
Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Флорида изравни серията за купа "Стенли"

Отборът на Флорида Пантърс изравни на 1:1 победи финалната серия в Националната хокейна лига

Едмънтън поведе срещу Флорида във финала за купа "Стенли" в НХЛ

Играе се до четири успеха

Международната федерация по хокей утвърди, че Олимпийските игри ще са без Русия

Международната федерация по хокей (IIHF) утвърди състава на групите за мъжкия и женския турнир по хокей на лед на Олимпийските игри през 2026, като Русия отсъства.

Едмънтън надделя убедително над Далас и ще срещне Флорида в битката за купа "Стенли"

Ще има повторение на финала в НХЛ от миналия сезон