Янков: Емоционално е, че точно тук съм на подиума

Янков: Емоционално е, че точно тук съм на подиума

Сноубордистът ни завърши трети в паралелния слалом за Световната купа

Най-добрият български сноубордист Радослав Янков трудно сдържаше емоциите си след силното представяне и третото място в паралелния слалом за Световната купа по сноуборд в Пампорово.

"Претърпях труден период с контузията в кръста, трудно се върнах, беше сериозна травма. Страшно съм благодарен, че точно тук успях да се кача на подиума. Емоционално е, шест години без подиум е дълъг период, но от лятото нямам проблем с кръста и успях да се подготвя добре за този сезон. Нещата вървят добре, три осми места и сега трето - щастлив към" коментира Янков.

"Вярвам в себе си, но не искам да си поставям очаквания. Опитвам се да се концентриран върху състезанието, а не на кое място ще завърша. 

Прекланям се пред тази публика, беше шумно и това стъписа конкурентите ми", каза още Янков.

Малена Замфирова финалист в наградите на ЕОК

Ново голямо признание за българската сноубордистка

Милена Тодорова с бронз от престижен старт по летен биатлон

Милена Тодорова записа поредния си значим успех с медал от много силното състезание по летен биатлон в Германия.

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА