"Юлен": Всички съоръжения в скизона "Банско" са обезопасени

"Юлен": Всички съоръжения в скизона "Банско" са обезопасени

Дружеството увери, че мерки за безопасност са взети след смъртта на Атанас Александров

В официално становище на дружество "Юлен" - концесионер на скизона "Банско" в Пирин, получено и в БТА, се заявява, че всички съоръжения в скизоната "Банско" са маркирани и обезопасени. Поводът е трагичният инцидент със скиор, загинал в неделя.

"Юлен" АД изказва своите искрени съболезнования към близките на трагично загиналия Атанас Александров, пише в съобщението. Какви са причините, довели до трагичният инцидент, ще установят компетентните органи, отбелязват от дружеството. Наред с това заявяваме, че всички съоръжения в скизона "Банско" са маркирани и обезопасени. Извършва се ежедневен контрол за обезопасяването на всички съоръжения в обхвата на маркираните писти." Изборът на скорост и сложност на скиписта съобразно нивото на подготовка е лична отговорност и решение на всеки скиор и сноубордист, заявяват още от "Юлен и допълват, че на територията на скицентъра са поставени табели с основните правила за каране на ски и сноуборд, с които всеки би трябвало да се съобразява. Много хора обаче, надценявайки своите способности, ги пренебрегват, поради което се случват инциденти, като удари между скиори или излизане извън маркираните писти с висока скорост, се посочва в съобщението.

Припомня се и едно от основните правила за спазване по пистите - пази себе си, но пази и този пред теб. В заключение от фирма "Юлен" АД изказват благодарност на Планинската спасителна служба - Банско, и медицинските екипи за бързите реакции при оказване на първа помощ на пострадалите по трасетата в скизона "Банско". 

Детройт оглави класирането в Атлантическата дивизия на НХЛ

Вижте резултаите от НХЛ

Резултати от НХЛ

Вижте лидерите в отделните дивизии

Марко Одермат спечели гигантския слалом в Бийвър Крийк (ВИДЕО)

От Световната купа по ски алпийски дисциплини

Австрийката Юлия Шайб спечели втория гигантски слалом в Мон Тремблан (ВИДЕО)

Тя записа общо време от двата манша 2:13.00 минути

Страхотен Зографски 6-и във Висла (ВИДЕО)

Българинът постигна ново престижно класиране в Световната купа по ски скок

Владимир Илиев с 26-о място в преследването за Световната купа по биатлон

Кентен Фийон Майе ликува в Йостерсунд

Българките извън топ 30 в преследването на 10 км от Световната купа по биатлон

Лиза-Тереза Хаузер триумфира в Йостерсунд, Милена Тодорова с 31-во място

Владимир Зографски пети в квалификацията на СК във Висла

Същинското състезание е по-късно днес

Малена Замфирова и Радослав Янков отпаднаха на осминафиналите в паралелния слалом в Милин

Победител стана Мирко Феличети