Зайц е световен шампион в ски-скока на голяма шанца (ВИДЕО)

Зайц е световен шампион в ски-скока на голяма шанца (ВИДЕО)

Злграфски остана 35-ти

Сдва изключителни скока (137,5/137 м) днес Тими Зайц се погрижи за втория словенски медал в последното индивидуално състезание на ски-скачачите на голяма шанца на Cветовното първенство в северните дисциплини в Планица. След бронза в ски-скока в смесените отбори и тогава с участието на Зайц, днешният му медал е най-благородният - златото. 22-годишният Тими Зайц е световен шампион в ски-скока.

С втори скок от 137 метра на финала Зайц победи с 10 точки повече японеца Роюи Кобаяши , който водеше с 0,7 след първите скокове. Резултатът на Зайц му осигури 287.5 точки, следван от Кобаяши с 276.8 точки (135.0; 129.5 метра). Така Кобаяши трябваше да се задоволи със сребърен медал, докато полякът Давид Кубацки взе бронза. Резултатът на Кубацки е 276.2 точки от скокове с дистанция 129.0 метра и 135.0 метра. Топ 6 допълниха Камил Стох (Полша), Маркус Айзенбихлер (Германия) и Щефан Крафт (Австрия).

Всъщност Зайц още на вчерашната квалификация показа, че шанцата в Планица му е доста удобна и пак даде най-добър резултат. Днес вторият му скок беше донякъде рисков, но той имаше шанса да скача предпоследен, когато беше наясно с резултатите на конкурентите. И въпреки това, младокът от Храмш, близо до Целе, даде най-дългият скок в цялото състезание и така успя да пребори Кобаяши.

Българският ски-скачач Владимир Зографски не успя да премине във втория скок и се нареди на 35-о място в крайното класиране. Зографски скочи 119.0 метра, което му донесе 107.3 точки заедно с оценката за стил. Зографски започна състезанието с номер 24 и до един момент имаше теоретични шансове да премине във вторите скокове, но в крайна сметка остана 5-и под чертата на класиращите се.

Италиански скиор загина по време на тренировка

Италианският скиор Матео Францозо е почина след падане по време на предсезонна тренировка в Чили, съобщи Италианската федерация по зимни спортове, цитирана от агенция АП.

Алберт Попов отново на сняг

Най-добрият ни скиор провежда първия си лагер на сняг. Това обяви самият той в социалните мрежи

Вратарят с български корени Александър Георгиев отива в Бъфало Сейбърс

Отборът от Националната хокейна лига (НХЛ) Бъфало Сейбърс подписа едногодишен договор със свободния агент Александър Георгиев на стойност 825 000 долара, съобщава АП.

Малена Замфирова финалист в наградите на ЕОК

Ново голямо признание за българската сноубордистка

Милена Тодорова с бронз от престижен старт по летен биатлон

Милена Тодорова записа поредния си значим успех с медал от много силното състезание по летен биатлон в Германия.

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.