Черно море записа първа победа в контролите, но бе наритан от груби македонци

Симеон Райков пък се завърна при "моряците" с червен картон

С гол на резервата Слави Сталев през второто полувреме Черно море победи 1:0 Хоризонт (Турново) във втората си лятна контрола, проведена на стадион „Св. Петър” в Банско, където „моряците” са на подготовка.

Отборът на Хоризонт започна с доста твърда игра и главният съдия Цанко Миндалов от Пазарджик им показа два жълти картона до 10-ата минута за груби влизания.

Македонците имаха първата възможност в мача, която бе предотвратена от вратаря  Китанов. Черно море изравни положенията с неточен шут на Бакари. До почивката Божилов се освободи технично от двама защитници, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Черно море откри резултата в 53-ата минута, когато Слави Сталев се възползва от грешка на вратаря на Хоризонт и вкара на празна врата.

Силен диагонален шут на завърналия се на „Тича” Симеон Райков с мъка бе избит от стража на Хоризонт преди крилото да получи червен картон след спречкване. Численото равенство обаче се запази, защото срещата бе приятелска, като на мястото на Райков влезе Костадинов.

С изтичането на час игра шут на Расим от свободен удар бе избит от голлинията от вратаря на македонците.

В края играта загрубя. След поредното неспортсменско нарушение срещу Дани Георгиев съдията изгони и футболист на Хоризонт, но играчът на Черно море трябваше да напуска принудително.

Така, Черно море записа първа победа в контролите, след като преди 3 дни отстъпи пред друг македонски отбор – Шкендия, с 0:2.

Стартов състав на Черно море: Китанов, Станчев, Котев (к), Венков, Ж. Атанасов, Паланков, Петрович, Коконов, Матиас,

Резерви: Николов, Сталев, Грънчов, Александров, Д. Атанасов, Георгиев, Стоянович, Расим, Райков, Костадинов, Петков