Неделчо Матушев: Левски ме изненада с еднообразните си атаки, заслужвахме да ги бием+ВИДЕО

След 60-ата минута ни се схванаха краката, бъдещето пред Локомотив е светло, смята наставникът след 1:1 на "Герена"

Треньорът на Локомотив (Пловдив) Неделчо Матушев направи повторен дебют начело на клуба с 1:1 срещу Левски на „Герена” в първия кръг на новото първенство. След срещата Матушев призна, че е бил изненадан от прекалено еднообразната игра на „сините” и според него Локомотив е заслужавал да победи, след като поведе в 76-ата минута.

„Мисля, че от спортно-техническа гледна точка от нашия отбор много трябва да се желае. Само мога да поздравя момчетата, че дадоха максимума от моментните си възможности, защото те могат много повече, но ние сме отбор на една седмица. Очаквах да направим такъв резултат. Всеки отбор храни надежди, има мечти. Ние дойдохме да победим, но физически отпаднахме и нямаме ритъм и взаимозаменяемост. Не стана хубав мач за гледане. Бях изненадан, че Левски много еднообразно и еднотипно ни атакуваше. Мога да поздравя моя отбор за себераздаването и колектива. С общи усилия спечелихме тази точка. Аз мисля, че заслужавахме и да победим. Надявам се, че с времето ще успеем да подобрим играта на отбора”, сподели Матушев след срещата.

Той обясни, че бюджетът на „смърфовете” след края на ерата Коко Динев е направен икономично с цел да няма забавяне на плащанията и всичко да е коректно.

„Виждам бъдещето за Локомотив свето. Откакто „Бъдеще за Локомотив” взеха акциите всичко е положително. Надявам се в бъдеще всичко в отбора да става още по-добре. Направихме така бюджета, че да можем да го изпълним и хората да си получават парите на точна дата. Не обещаваме и не даваме много, но сме коректни”.

Матушев не поставя цели пред отбора засега.

„Не можем да говорим за цели на този етап. Нашите цели са всеки ден да работим и да подобряваме играта си. Селекцията е отворена, ще търсим още нови футболисти. След 60-ата минута на доста хора им се схванаха краката”.