Метц нанесе трета поредна загуба на Лион в Лига 1

"Хлапетата" са над чертата само благодарение на по-добрата си голова разлика

Отборът на Метц победи с 2:1 при домакинството си на Лион в мач от четвъртия кръг на френската Лига 1. Това е първи успех за тима на Албер Картие през този сезон в елита.

Александре Лаказет даде аванс на "хлапетата" в 68-ата минута, но в рамките само на пет минути домакините обърнаха. Първо - йени Нгбакото изравни с гол от дуза в 82-рата, след което резервата Хуан Фалкон довърши обрата в 86-ата.

Това бе трето поредно поражение в първенството за Лион, който има само три точки и е над опасната зона единствено благодарение на по-добрата си голова разлика от Гинган. Меть пък вече има пет точки и е на 13-ата позиция.

Последният двубой от четвъртия кръг на френския елит е по-късно тази вечер, като от 22:00 часа ПСЖ посреща Сент Етиен.

Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано