Парма и Рома счупиха тъпомера – 0:0

Божинов игра до 63-ата минута

Двубоят между Парма и Рома от Калчото не излъчи победител. В срещата на „Енио Тардини” не бе отбелязан дори един гол, с което бе спазена традицията ранният неделен мач да бъде крайно скучноват.

Валери Божинов игра до 63-ата минута, когато бе заменен от Креспо. Дотогава българинът не успя по никакъв начин да застраши вратата на „вълците”.

Рома започна по-добре мача. В 5-ата минута нисък шут на Вучинич по диагонала мина до близката греда. В 7-ата минута Бориело не успя да засече добре центриране на Тадеи и тази възможност за гостите бе пропиляна.

Най-чистото положение през първото полувреме пропусна отборът на Парма. В 39-ата минута Гоби центрира отляво и Фернандо Маркес стреля отблизо, но в аут.

През второто полувреме двата тима не успяха да създадат нито едно голово положение и двубоят логично приключи при 0:0.

С това равенство Парма дръпна до 18-ото място в класирането с актив 7 точки. Рома е 11-и с 9.