Георги Пеев донесе победата за Амкар над Урал

Българинът вкара второто попадение при успеха с 2:1

Полузащитникът на Амкар (Перм) Георги Пеев се превърна в герой за своя отбор, след като донесе трите точки с гол през първото полувреме в двубоя от седмия кръг на руското първенство срещу Урал. Срещата завърши при резултат 2:1.

През целия мач на пейката на Амкар остана Петър Занев, а третият българин в Амкар - Захари Сираков, бе извън групата на тима си за двубоя.

Още в 5-ата минута халфът Давид Дзахов даде аванс на домакините в резултата с изстрел от границата на наказателното поле. В 12-ата минута обаче нападателят на гостите Фьодор Смолов изравни резултата. Той проби отдясно и с удар по земя изненада вратаря Роман Герус.

В 32-ата минута Игор Киреев се озова очи в очи с вратаря на гостите Николай Заболотний и го прехвърли, топката се отби от напречната греда, но най-съобразителен се оказа Пеев, който изпревари защитниците на Урал и на празна врата нямаше проблем да реализира второто си попадение за сезона.

Така, Амкар има 7 точки и заема 12-ата позиция във временното класиране. Урал е на предпоследното място само с 1 точа.

Георги Минчев с хеттрик в Кипър

Нападателят носи триумф с 5:4

Страхотен Десподов спаси ПАОК от срам в Гърция

Капитанът на България с перфектна асистенция в добавеното време за 1:1

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)