Хасково удари Берое за първа победа от 16 мача (ВИДЕО)

Берое загуби с 0:1 от Хасково в мач, който се игра изцяло пред вратата на домакините.

Берое загуби с 0:1 от Хасково в мач, който се игра изцяло пред вратата на домакините. Владислав Узунов реализира с удар от далеч и оползотвори единствената опасност за последния в класирането в мача, с което донесе и втора победа за отбора си и първа след 16 мача. Беройци направиха всичко възможно да обърнат развоя в своя полза, но не успяха да материализират тоталната си доминация в срещата.

Петър Хубчев нямаше възможност да разчита на наказания Игор Джоман и вместо него започна Аласан Н’Диайе. Вместо Жуниор Мапуку на върха на атаката започна Венцислав Христов, а по дясното крило през първата част действаше Крис Гади. В защита бяха Илия Мунин, Иво Иванов, Владимир Зафиров и Веселин Пенев. До Аласан като опорен халф действаше Георги Костадинов. Салим Керкар и Елиаш допълваха атаката на Берое.

Над 300 бяха феновете на Берое, които изцяло огласиха „Ямача“ и направиха мача като домакински за любимците си. Те бяха повече от половината от публиката. Срещата започна с над 15 минути закъснение заради липса на лиценз на охранителната фирма, която трябваше да пази мача.

Противно на всякаква логика домакините откриха резултата в 11-ата. Владислав Узунов се разписа с изненадващ точен удар от далечна дистанция.

Беройци направиха невероятен пропуск в 36-ата минута когато при бърза контраатака за „зелените“, топката бе подадена от Елиаш извеждащо за Венцислав Христов в наказателното поле където Педро Еуженио го изпусна, Христов напредна един метър и пробва да чукне топката покрай излезлият да го пресрещне Банков, но в последният момент стража успя да изтегли крака си настрани и да пресече удара.

В 38-ата минута Венцислав Христов се измъкна между трима и стреля от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата и излезе в аут.

Минута по-късно Аласан Н’Диайе центрира в наказателното поле, където Венцислав Христов направи задна ножица, но топката срещна гърба на защитник, отскочи и попадна на главата на Георги Костадинов, който засече, но слабо и в ръцете на Банков.

В 45-ата минута Салим Керкар центрира от корнер в наказателното поле където Аласан Н’Диайе бе издърпан от защитник, но реферът прецени, че французинът е извършил фаул в атака.

В продължението на първата част след нов фаул, последва и ново центриране в наказтелното поле, този път от Мунин. Вратарят обаче бе отново господар във въздуха в наказателното поле и спаси.

В 49-ата минута Венцислав Христов центрира за Елиаш, който продължи за Керкар. Французинът стреля, но встрани от целта.

Минута след това отново Христов шутира от границата на наказателното поле, но топката попадна в ръцете на Николай Банков.

Последваха минути, в които домакините не напуснаха собствената половина. Беройци натискаха, бяха изпълнени и няколко корнера и центрирания, но нямаше завършващ удар, който да се материализира в гол.

Четири минути по-късно Венцислав Христов се измъкна добре от защитник в средата на терена, реферът добре видя авантаж, а нападателят напредна и стреля по земя, но и този път Николай Банков еб безгрешен и спаси.

Натискът на „зелените“ продължи, домакините се окопаха изцяло в половината си.

В 88-ата минута Станислав Костов стреля от ъгъла на наказателното поле, но Николай Баков изби в корнер. След изпълнението защитата на домакините изби.

До края беройци така и не успяха да материализират преимуществото, което имаха в цялата среща.

С тази загуба Берое може да бъде изместен от третото място. Заралии са с 28 точки, като водят с 1 пред Левски, който играе с Литекс. Ловчанлии пък може да се изравнят със зелените при успех на „Герена”.

12 0 Хасково 17 2 1 14 10:32 -22 7

Novsport.com проследи срещата посредством традиционния си чат по минути, благодарение на официалния сайт на Берое!

ОФИЦИАЛНО: Локо Пловдив обяви Любослав Пенев

Официалното представяне на Любослав Пенев пред медиите ще се състои на 17 юни от 17:00 часа