Ал-Атия спечели XI етап на рали Дакар

При мотоциклетистите етапа от 357 км спечели испанецът Хоан Бареда Борт

Катарецът Насер Ал-Атия с "Мини" спечели 11-ия етап на Рали Дакар 2015 при автомобилистите, с дължина 512 км, от които 194 км специална отсечка, от Салта до Термас де Рио Ондо в Аржентина.

Той финишира за време 1:53:10 час и изпревари с 27 секунди съотборника си Орландо Теранова (Аржентина).Трети на 39 секунди в етапа завърши Жиниел дьо Вилие (Южна Африка) с "Тойота".Ал-Атия се доближава до втора титла в рали Дакар след 2011-агодина.

Победата на Ал-Атия е негова пета в тазгодишното издание на състезанието и той увеличи преднината си на върха в генералното класиране на 29:01 минути пред втория в подреждането Жиниел дьо Вилие.

Трети в главното класиране е Кжищоф Холовчиц (Полша) с "Мини" с изоставане от 1:28:49 час.

При мотоциклетистите етапа от 357 км спечели испанецът Хоан Бареда Борт с "Хонда" с 3.26:33 часа, следван на 17 секунди от Пауло Гонкалвеш (Португалия") с "Хонда" и на 1:35 минути от Иван Джейкс (Словакия) с КТМ.

Марк Кома (Испания) с КТМ финишира шести днес, но остава лидер в генералното класиране с общо време 41.43:03 часа. Втори е Гонкалвеш с изоставане от 5:12 минути след 11-ия етап, а трети- Тони Прайс (Австралия) с КТМ на 31:43 минути.

При камионите руският екипаж Айрат Мардеев, Айдар Беляев и Дмитрий Свистунов с "Камаз" има аванс на върха на генералното класиране от 11:11 минути пред сънародниците си Едуард Николаев,Евгений Яковлев и Руслан Ахмадеев.

Мардеев, Беляев и Свистунов завършиха девети в 11-ия етап, който беше спечелен от холандците Ханс Стейси, Бернард дер Киндерен и Серже Брюнкенс (Белгия) с "Ивеко" с 2:08:11 часа.Рали "Дакар" се провежда на територията на три страни в Южна Америка - Аржентина, Чили и Боливия.