Левски с нова загуба в Адриатическата лига

Българският баскетболен шампион има актив от 19 поражения и една победа

Българският баскетболен шампион Левски регистрира своята 19-та загуба в Адриатическата лига. В столичната зала "Универсиада" отборът на Тити Папазов допусна поражение с 95:78 от хърватския Цедевита.

Левски е на последното място в класирането с едва един успех от 20 мача. Въпреки, че голяма част от звездите на Цедевита не взеха участие в двубоя, "сините" така и не можаха да окажат съпротива.

Още на почивката хърватският отбор водеше с над 20 точки - 57:35. Левски игра по-силно през второто полувреме, но въпреки това не успя да направи друго, освен да съкрати разликата до 17 т. при финалната сирена.

Капитанът Павел Иванов бе над всички за домакините с 22 точки, а Алекс Симеонов добави 17. За Цедевита най-резултатен бе Миро Билан с 20 точки, а 13 вкара Фран Пилепич.

В следващия си мач от турнира Левски ще гостува на Партизан (Сърбия) на 9-и февруари.