Южна Корея не можа да бие Узбекистан (ВИДЕО)

Комбинация между двама играчи от Бундеслигата донесе аванс на корейците, но дебютен гол на узбекистански нападател ги лиши от победа

Узбекистан се пребори за 1:1 в контрола с Южна Корея пред над 38 600 зрители на стадиона в Теджън, който бе домакин на мачове от Мондиал 2002.

През януари Южна Корея отстрани същия съперник след продължения в осминафиналите за Купата на Азия, но днес срещата бе контрола и продължения нямаше.

Немският селекционер на корейците Ули Щилике заложи на много променен състав в първия мач след загубата във финала за Купата на Азия от Австралия.

Звездата на Южна Корея Хьон Мин Сон, който играе за Байер Леверкузен, центрира от корнер след четвърт час игра и Я Чеол Коо от Майнц с глава заби в мрежата за 1:0.

Коо имаше още една подобна възможност, но прати над целта пак с глава.

Узбекистан разтичаше на контри и изравни с доста късмет в 31-ата минута. Сардор Рашидов си поведе дълго топката и със сетни сили я върна пред вратата от аутлинията, тя удари Кузибоев и влетя зад голлинията – 1:1 и дебютен гол за нападателя с националната фланелка.

Гол на Коо бе отменен 18 минути преди края заради засада и ремито се запази.

Във вторник Южна Корея ще играе контрола с Нова Зеландия, а Узбекистан ще мери сили с Япония.

ОФИЦИАЛНО: Футболът вече има световен ден