Страж на Берое с 3 мача за юношеските национали

Треньорът на вратарите Витомир Вутов е останал доволен от представянето на Михаил Михайлов

Утре приключва лагера на националния отбор до 19 години. Днес трикольорите изиграха последната си проверка. Вратарят на „Берое“ Михаил Михайлов записа два пълни мача по време на лагера, а в една среща пази през първото полувреме.

Във вторник, 24 март, се игра първата проверка. В нея „лъвчетата“ водени от новия национален селекционер Светослав Тодоров, победиха с 2:0 „Айнтрахт“ (Брауншвайг, Германия). Головете вкараха Божидар Краев от дузпа и на Томас Цвятков. Михаил Михайлов игра пълни 90 минути и опази мрежата си суха.

В четвъртък, 26 март, бе вторият двубой. В него България се изправи срещу сборен отбор на областта Каленберг в Нидерзаксен обхващаш най-добрите юноши от Хановер, Нойщадт и Хамелн. Двубоят завърши с равенство 1:1. Домакините откриха в 52-та минута, а „лъвчетата“ изравниха в 63-та минута след попадение на Александър Георгиев. Михайлов бе на вратата през първите 45 минути и отново не допусна гол.

Последната проверка бе днес срещу финалиста на европейското до 19 години през миналата година Холандия. Юношеският национален отбор на България (до 19 години) отстъпи с 1:2 на връстниците си от Холандия, а мачът се игра в град Райнсенбург. Холандците откриха резултата в 28-ата минута, а в 53-ата крилото на „Литекс“ Александър Георгиев изравни. Холандците вкараха за 2:1 три минути преди края на редовните 90. Михайлов спаси доста положения, но мократа от дъжда топка му попречи да отрази първото попадение, а при второто нямаше шанс да го предотврати.

Треньор на вратарите в новия щаб е Витомир Вутов. Бившият вратар е останал доволен от представянето на Михайлов, който се очертава да е първи избор в селекцията.