Рединг изненада с 3:0 Кардиф и е само на мач от влизане във Висшата лига (видео)

Тимът ще трябва да се справи с Суонзи във финала на плейофите на "Уембли"

Рединг удари с 3:0 като гост в реванша от плейофите за влизане в Премиършип Кардиф и достигна финалната фаза, в която ще срещне бойците на Суонзи, справили се ден по-рано с Нотингам Форест.

Предишният мач между двата отбора завърши 0:0 и с днешното си много силно първо полувреме Рединг отказа Кардиф от борбата.

Първият гол дойде в 28-ата минута след голяма грешка на защитата и още по-голяма такава на вратаря на домакините Стивън Биуотър, която хвърли в смут 24 000 зрители в Кардиф. Стражът бе излязъл доста напред и след един рикошет направи много грешна преценка на ситуацията, опита се да пресече една топка, но изобщо не го направи качествено, докато от цялата работа се възползва Лонг от гостите, който реагира много умно и успя да отбележи.

В 44-ата минута стана още по-лошо за домакините, след като Рединг получи правото да изпълни дузпа, която отново Лонг реализира.

През втората част Кардиф излезе с мисълта да прави обрат, но след като в първите минути защитата на гостите удържа, мачът постепенно се притъпи. Така се стигна и до 84-ата минута, когато Джоби Макинъф мина няколко защитници и по прекрасен начин вкара третото попадение.

Рединг завърши пети сезона в Чемпиънпип, а Кардиф четвърти.

Решителната битка между бившия отбор на Боби Михайлов и Суонзи ще се състои на стадион „Уембли“ на 30 май.