Миньор спря похода на Видима за оставане в елита с гол в последната секунда

Севлиево в ужас, след като гостите върнаха два гола за 2:2 на стадион "Раковски"

Отборът на Видима направи супер издънка в борбата си за оставане в елита.

Тимът от Севлиево направи 2:2 у дома с Миньор, след като допусна да бъде изравнен, водейки с 2:0 в последните секунди на мача, което просто покоси 400-те фенове на стадиона.

Като цяло домакините играха по-активно през по-голямата част от мача, но това не стигна за три точки.

Видима изигра едно силно първо и по-слабо второ полувреме, в което обаче и Миньор съвсем намали оборотите.

След едно две опасни положения, Видима поведе в 24-ата минута. След центриране от корнер на далечната греда Бранеков надскочи Дани Златков и отбеляза хубав гол в обратния ъгъл.

През второто полувреме интригата и на без това слабия мач бе доубита в 60-ата минута, когато Атанас Иванов получи пас от тъч, навлезе в наказателното поле и стреля, за да направи 2:0.

Все пак в 66-ата минута „чуковете“ изравниха, след като Брахими се възползва най-добре при отбита топка от едно центриране.

В последните минути гостите се пренесоха пред вратата на Видима, но правеха безуспешни опити за атака. В 92-ата минута обаче след изсипана топка пред Чворович, Въндев овладя с гърди и пусна към Томислав Павлов, който от няколко метра извън наказателното поле прехвърли излезлия напред Пламен Колев и хвърли в ужас всички на стадион.

Така Миньор почти остави без шансове севлиевския тим за спасение, тъй като Пирин направи бойко 2:2 като гост на ЦСКА.