Банско победи с 3:1 Чавдар (Етрополе)

Резултати от 30-ия кръг в шампионата на Западната "Б" група

Отборът на Банско победи с 3:1 Чавдар (Етрополе) в среща от 30-ия междинен кръг на Западната „Б” група.

Първото положение на стадион „Свети Петър” в планинския град се откри пред гостите от Чавдар (Етрополе). В 11-ата минута Петър Тончев бе изведен в назателното поле и останал очи в очи със стража Тодор Кючуков не успя да го преодолее. Три минути по-късно юношата на ЦСКА в състава на Банско - Димитър Коларов, проби отляво подаде отлично към Борислав Хазуров, който от няколко метра откри за -1:0.

В края на полувремето гостите можеха да изравнят, когато Диего Фераресо в 42-ата минута центрира в наказателното поле, където Ивайло Чочев с удар от въздуха стреля право в ръцете на Тодор Кючуков. В 61-ата минута появилият се в игра през втората част футболист на Банско - Ваиз Кьосов, центрира в наказателното поле, там двама бранители на Чавдар се разминаха с топката за да попадне в Георги Калайджиев, който я прати в мрежата за втори път.

В 79-ата минута Павел Петков навлезе в наказателното поле на гостите подаде към Ваиз Кьосов, който не сбърка на празна врата и направи резултата класически. В даденото три минутно продължение отборът на Чавдар (Етрополе) стигна до почетното попадение. Тогава Благой Пасков изведе Петър Тончев в наказателното поле и той не сгреши.

Банско има 45 точки е на 4-о място във временното класиране. Чавдар е на 6-ата позиция с пет точки по-малко.

Ботев (Враца) - Малеш 1:1

Етър - Септември (Симитли) 1:0

Банско - Чавдар (Етрополе) 3:1

Пирин (Гоце Делчев) - Спортист 1:0

Вихрен - Ботев (Криводол) 2:0