Румен Димитров завърши на четвърто място в дисциплината троен скок на турнир по лека атлетика във Франция

Българинът Румен Димитров завърши на четвърто място в дисциплината троен скок на международния турнир по лека атлетика във френския град Сотевил.

Димитров записа постижение от 16.56 метра. Победител стана Алексис Копейо (Куба) с 16.76 метра.

На турнира участва и националният рекордьор на България в тласкането на гюле Георги Иванов, който обаче направи шест фаула в сектора.

Първото място спечели световният шампион от Берлин'2009 и олимпийски вицешампион от Пекин'2008 Крисчън Кантуел (САЩ) с 21.06 метра.