Йешич счупи всички рекорди на Югоизточна Азия

Неговият Янгон постигна 11 победи от 11 мача

Добре известният в България сръбски треньор по футбол Миодраг Йешич в началото на годината започна работа в Мианмар (бивша Бирма - страна в Югоизточна Азия с 50-милионно население и обширна територия, разположена на брега на Индийския океан - бел. на авт.). Миодраг Йешич подписа договор като старши треньор на ФК Янгон от едноименния град с близо петмилионно население и под негово ръководство отборът направи рекорд на Югоизточна Азия.

След първия дял от първенството отборът на Янгон е начело в първенството с пълен актив - 11 мача, 11 победи и голова разлика 35:11, което е футболен рекорд на страните от Югоизточна Азия. Досега нито един отбор от този регион не е печелил първата част от първенството само с победи.

Естественоq Янгон е начело във временното класиране след първия полусезон с пълен актив от 33 точки и е с осем точки аванс пред втория отбор. В суперлигата на Мианмар участват 12 отбора, а първенството се провежда от януари до октомври.

Миодраг Йешич е бивш старши треньор на българските Славия, ЦСКА и Литекс. Като старши треньор на ЦСКА Миодраг Йешич става шампион на България през 2005 година, а с Литекс през 2008 година печели купата на страната.

За последно Йешич бе в България през пролетта на 2014 година, когато като старши треньор на Литекс класира отбора от град Ловеч в турнира Лига Европа.