Анжи победи Динамо Москва и го догони в таблицата (видео)

Богаташите от Махачкала биха Курани, Воронин и компания с 2:1

Мултимилионният тим на Анжи Махачакала спечели дербито на 21-ия кръг в руската Премиер лига, като на свой терен надделя с 2:1 на столичния Динамо Москва.

Едно от новите попълнение на домакините Марк Бусуфа се възползва от грешка в защитата на домакините в 22-ата минута и вкара за 1:0 в полза на Анжи. Двама защитници на Динамо се колебаха до последно кой да изчисти топката, в крайна сметка никой не я изчисти, тя мина между двамата и стигна до Бусуфа, който намери левия долен ъгъл на вратата на гостите.

В последната минута на първото полувреме Динамо суъмя да изравни. Кокорин по на гърди едно центриране в наказателното поле и пусна хубав пас успоредно на голлинията, а там Воронин засече от 3 метра за 1:1.

Прудников донесе победата на Анжи в 71-ата минута с техничен гол. Алексей Иванов даде меко подаване към Прудников и той елегантно пусна от въздуха топката покрай вратаря Шунин за 2:1.
Така Анжи остана на 4-та позиция в класирането и се доближи на 2 точки от днешния си съперник. Анжи има 36 точки, а Динамо 38.

В последния мач от кръга в Русия Локомотив Москва победи Краснодар като домакин с 1:0, а голът отбеляза Глушаков в 34-ата минута. Столичани са 8-ми с 33 точки и са само на две от местата за Лига Европа, а Краснодар е точно под тях, но с цели 7 точки по-малко.
Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано