Септември (Симитли) изпусна лидера Спортист

В последната минута от добавеното време тимът от Симитли изпусна дузпа

Септември (Симитли) бе на кракча на победи лидера в класирането Спортист (Своге). Мачът от 8-ия кръг на Западната „Б” група завърши при резултат 0:0, а последната минута от добавеното време домакините изпуснаха дузпа.

Двубоят ще се запомни с безлично първо полувреме и лежането по терена на футболистите от Своге през втората част. Това бе и причината съдията Вихрен Манев да даде 5 минути продължение на срещата. В 41-ата минута домакините от Симитли имаха претенции за дузпа, когато след изпълнение на фаул от Анатоли Лулейски преди Гаджев да хване топката Василев игра с ръка в наказателното поле.

През втората част Лулейски стреля в страни от вратата след грешка в отбраната на Спортист. Малко по-късно, в 72-ата минута, резервата Ковачев засече центриране отдясно с глава, но ударът му срещна гредата.

Най-чистото положение в мача бе за гостите в 87-ата минута, когато Райчев бе изведен сам срещу Ганев, но не успя да го преодолее.

В самия край на добавеното пет минутно продължение реферът Вихрен Манев отсъди дузпа в полза на Септември (Симитли) за нарушение в наказателното поле н а Василев срещу Мангурев. Гаджев обаче отрази удара на Анатоли Лулейски от бялата точка и запази вратата си суха.

Равенството е четвърто подред за треньора на Септември (Симитли) Стефан Гошев откакто замени на поста Юри Васев.

Футболист от Серия D има интерес да пробва късмета си в България (видео)