Новара и Катания със зрелищно равенство и 6 гола (видео)

Новаците изпуснаха победата в продължението за 3:3

Отборите на Новара и Катания сътвориха голово шоу на стадиона на новака в Серия „А”.

Ветеранът Никола Легроталие, който мислеше за отказване през лятото, изведе гостите напред в 14-ата минута, когато засече малко случайно с крак едно центриране от корнер.

През втората част зрителите на „Силвио Пиола” видяха цели 5 нови попадения. Защитникът на Катания Делвекио игра с ръка в собственото си наказателно поле и Ригони вкара дузпата за 1:1 4 минути след почивката.

В 56-ата минута гостите пак поведоха. Лоди отбеляза страхотен гол от пряк свободен удар и направи 1:2. Домакините обаче също се възползваха от едно статично положение. Моримото засече от 3-4 метра пред голлинията една топка, отклонена от негов съотборник и изравни – 2:2.

8 минута преди края Джеда получи удобен пас, завъртя се към вратата на Катания и стреля, стражът спаси, но при добавката нападателят с глава спокойно прати кълбото в мрежата – 3:2 за Новара.

В добавеното време Алехандро Гомес донесе точката на Катания. Той се откри добре в наказателното поле, топката стигна до него и с хитър удар по земя южноамериканецът заформи зрелищния хикс – 3:3.

В класирането на Серия „А” Новара е на 14-то място с 5 точки, а Катания на 10-то с 6.