Банско победи Бдин с 1:0

Единственият гол на "Свети Петър" отбеляза Васил Туджаров

Отборът на Банско победи с 1:0 Бдин (Видин) в среща от 10-ия кръг на Западната „Б” група. Единственото попадение на стадион „Свети Петър” вкара Васил Туджаров в 77-ата минута.

Първото полувреме пък ще се запомни с един единствен удар по посока вратата на гостите, дело на Слави Шопов след разиграване на фаул.

През втората част  момчетата на Воин Войнов вдигнаха оборотите, но гостите първи можеха да открият резултата. Две минути след почивката удар на Борислав Борисов срещна напречната греда.

Домакините отвърнаха с два удара на Васил Туджаров, които обаче не попаднаха в целта. В 77-ата минута Туджаров поправи своя мерник, след като засече една избита топка и от границата на наказателното поле направи Антонов безпомощен.

И двата отбора имаха претенции за дузпи, които рефеърт Стефан Спасов не уважи. Гостите от Видин претендираха за нарушение в наказателното поле на Цветомир Тодоров през първата част, а домакините за нарушение на Павел Петков през второто полувреме.

През втората част неприятна контузия получи именно Петков, който принуди Воин Войнов да направи принудителна смяна. Оказа се обаче, че контузията на юношата на Левски се изразява в леко разтежение и той ще играе в следващия домакински мач срещу Чавдар (Етрополе).

Банско има 14 точки е на 4-о място в класирането. Бдин е с 18 и дели 2-ото място заедно с Пирин Гоце Делчев. Лидерът Спортист Своге е с 21.