Щутгарт и Борусия Дортмунд не можаха да се победят, Гладбах се върна на правия път (видео)

1:1 на „Мерцедес Бенц Арена“, "Жребците" победиха с 2:1 Хановер

Щутгарт и Борусия Дортмунд не можаха да се победят в един от най-завързаните мачове в 11-ия кръг на немската Бундеслига. Двата тима направиха 1:1 през 60 000 зрители на „Мерцедес Бенц Арена“.

Сердар Тасчи изведе домакините напред с гол в 22-ата минута, но в последните секунди на първата част Писчек от Борусия изравни. Изненадващо обаче през второто полувреме голове не паднаха и двата тима приключиха с равенство срещата.

В друг двубой от кръга Борусия Мьонхенгладбах сложи край на минисерията си от три мача без победа в Бундеслигата. Пред 54 000 зрители на „Борусия Парк“ „жребците“ надиграха коравия тим на Хановер с 2:1 и отново се изкачиха на третата позиция в първенството.

Домакините откриха резултата в 21-ата минута с гол на Марио Рьош. Само пет минути след това обаче Хановер, който тази година надигра вкъщи отбори като Байерн, Борусия Д и Вердер, изравни чрез австриеца Емануел Погатец.

В началото на втората част Гладбах отново намери път към вратата на съперника си, след като отново Рьош отбеляза своя трети гол през сезона.

Терзич призна класата на Реал: Притежават инстинкт на убиец!