3. За историята! Леверкузен завърши без загуба шампионския си сезон

За историята! Леверкузен завърши без загуба шампионския си сезон

"Аспирините" надвиха Аугсбург с 2:1 у дома в последния мач от сезона

Шампионът на Германия Байер Леверкузен победи Аугсбург с 2:1 у дома в мач от последния 34-и кръг в Бундеслигата и по този сезон завърши сезона без загуба – 28 победи и 6 равенства, като по този начин финишира с 90 точки. Аугсбург завърши на 11-о място с 39 точки.

Така „аспирините“, водени от Чаби Алонсо, се превърнаха в първия отбор в историята на германския елит, който завършва сезон без поражение и едва вторият с това постижение в топ 5 първенствата след Арсенал във Висшата лига през сезон 2003/04.

Леверкузен започна по фантастичен начин последния си мач и излезе напред в резултата още в 12-ата минута. Томаш Кубек допусна груба грешка и подари топката на Виктор Бонифейс, който имаше лесната задача да прати топката в празната врата за 1:0.

Четвърт час по-късно Байер Леверкузен отбеляза и второ попадение. След разбъркване в наказателното поле на Аугсбург топката се озова в краката на Роберт Андрих, който не сгреши от изгодна позиция и прати топката в мрежата за 2:0.

В 32-рата минута Аугбург бе близо до това да върне едно попадение, след като прецизен пас стигна до Ермедин Демирович, който стреля от отлична позиция, но Лукаш Храдецки спаси.

В 43-ата минута Анрих нанесе опасен удар, който премина покрай десния страничен стълб.

В 62-рата минута гостите отбелязаха попадение. Арне Майер намери Мерт Кьомюр, който опита късмета си от границата на наказателното поле към левия ъгъл и успя да се разпише за 2:1.

В 66-ата минута Патрик Шик излезе на обещаваща позиция, но стреля високо над напречната греда. В 72-рата минута Андрих стреля от границата на наказателното поле, но Кубек улови. Две минути след това Гранит Джака бе спрян от стража на гостите.

В 81-вата минута Джефри Гаулей имаше цялото време на света да нанесе удар, стреля към долния ляв ъгъл, но Храдецки изби.

В 88-ата минута Флориан Вирц преодоля бранител на Аугсбург, стреля към долния десен ъгъл, но Кубек спаси, а това бе и последното интересно положение в срещата, която се превърна в историческа за Байер Леверкузен.