Младежки национал на Банско пропуска мача в Гоце Делчев

Капитанът Крушовски е под въпрос, научи кореспондент на Novsport.com

Отборът на Банско ще търси победа срещу първия в класирането Западната „Б” група тим на Пирин (ГД). Това заяви наставникът на тима Воин Войнов пред кореспондент на Novsport.com.

Мачът в Гоце Делчев е последен за двата отбора от есенния полусезон на шампионата. В сряда тимовете отпаднаха от турнира за Купата на България съответно от Левски и Черноморец (Бургас).

Наставникът на клуба от Банско до последно ще решава дали да разчита на капитана Димитър Крушовски, който получи тежка аркада в двубоя от 1/16 финалите за Купата на България срещу Левски в сряда и бе заменен в началото на второто полувреме.

Вчера Крушовски пропусна възстановителната тренировка, но днес се включи в последното занимание преди утрешния мач от 14-ия кръг на шампионата.

Твърдо от групата за мача с неврокопчани отпадат младежкият национал Самир Аес, който има проблеми с рамото и още не може да влиза в единоборства, както и трайно контузеният Зефир Катунчев.

Първият мач от есенния дял между двата отбора в Банско завърши при резултат 1:1. Сега момчетата на Воин Войнов са амбицирани да спечелят гостуването си в Гоце Делчев след силната игра срещу Левски в сряда.

Опитният треньор се надява мачът да бъде добре посетен, тъй като публиката допълнително въодушевява неговите играчи.

След последния мач за първенството футболистите на Банско ще тренират още една седмица преди да бъдат пуснат в почивка.

В отбора има двама играчи на проби и треньорът настоява да види техните качества, като за целта ще се търси съперник за контрола измежду тимовете на Пирин (Благоевград) и Вихрен (Сандански).