Уест Бромич поднесе изненадата и обърна Арсенал вкъщи, Касорла порти дузпа в края (ВИДЕО)

Това не са единствените лоши новини за Венгер, още двама се контузиха`

Уест Бромич Албиън поднесе голямата изненада в 13-ия кръг на Висшата лига, след като победи след обрат гостуващия Арсенал с 2:1.

Гостите от Лондон имаха множество чисти положения, но ги пропуснаха, а в самия край на срещата капитанът им Санти Касорла пропусна дузпа. Това обаче не са единствените лоши новини за Арсен Венгер, защото още двама „топчии” получиха травми.

Още в 14-ата минута Франсис Коклен напусна принудително, ала в 28-ата Месут Йозил центира отлично от свободен удар и Оливие Жиру откри резултата, засичайки с глава – 1:0.

После обаче "дроздовете" стигнаха до обрат с два бързи гола за пет минути, а след паузата и Микаел Артета се контузи.

В 35-ата минута Морисън пък вкара от въздуха след центриране на Крис Брънт за 1:1, а само пет по-късно Петър Чех не можа да се намеси добре при центриране на Джеймс МакКлийн проби отляво, а Микел Артета, който замени Коклен, вкара топката в собствената си врата и то с ръка – 2:1.

При този резултат дойде и почивката, а след нея Арсенал имаше много голови възможности, но така и не успя да реализира дори една от тях.

В 67-ата минута резервата Кембъл пропиля отлична възможност, а за капак в 85-ата минута Касорла не можа да вкара дузпа, отсъдена за нарушение на Крис Брънт срещу Алексис Санчес.

Испанецът се подхлъзна точно преди да стреля и прати топката над вратата. До края „топчиите” отново можеха поне да стигнат до точката, но в крайна сметка останаха с празни ръце.

Те вече са на четвърто място във временното класиране с актив от 26 точки, докато Уест Бромич е на 12-та позиция.