Спортист (Своге) изненада елитния Калиакра на турнира в Албена

"Шоколадите" разбиха съперника с 4:1

Спортист (Своге) зае първото място в група "А" на турнира "Албена къп", след като в последния мач от групата разби елитния Калиакра с 4:1. През първата част тимът от Своге успя да изненада елитния Калиакра с цели три попадения.

Симеон Атанасов откри за символичните гости в 11-та минута, а 5 минути по-късно Спортист поведе с 2:0. Автор на гола стана Васил Стефанов от дузпа, отсъдена за нарушение на Ивелин Костов срещу Мирослав Будинов. В 37-та минута Любен Николов се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на Калиакра след центриране от корнер и от 3-4 метра вкара за 3:0.

Най-чистите положения за тима от Каварна бяха в началните минути на мача. В 4-та минута Четин Садула стреля от непосредствена близост, но в аут. В 9-та минута пък Ивелин Костов центрира Иван Райчев пое топката с гърди, след което стреля, но над вратата в аут.

През втората част паднаха още два гола в двубоя. В 58-та минута Мирослав Тодоров вкара нов гол за Спортист, а Георги Коруджиев фиксира крайното 1:4 в 67-та минута.

След изиграването на всички срещи от двете предварителни групи, в група 1 на втория етап на турнира ще играят отборите на Спортист (Своге), Светкавица и Добруджа. Във втора група са тимовете на Спартак (Варна), Калиакра и Калатис (Румъния).

Първите срещи са в понеделник, а началните часове на срещите са 13,00 и 14,00 часа.