Уигън изтърва Вила у дома - 0:0

Стенли не игра заради травма в бедрото

Отборът на Уигън пропусна златна възможност да изплува от зоната на изпадащите, след като завърши 0:0 с тима на Астън Вила, въпреки че превъзхождаше опонента си в големи периоди от двубоя. Срещата се игра на стадион "DW" и бе от програмата на 26-ия кръг на английската Висша лига.

Българският полузащитник - Стилиян Петров, пропусна сблъсъка за бирмингамци заради травма в бедрото. Според лекарския щаб на Вила, Стенли трябва да е готов за следващия кръг срещу Блекбърн.

Иначе "латикс" определено повече трябва да съжаляват за пропуснатите три точки, тъй като изтърваха двойно повече положения от опонентите си.

Още в началните минуди Колдуел и Гомес можеха да изведат домакините напред, но ударите им не намериха вратата на Гивън.

Гостите отвърнаха с две възможности за Кийн и Бент, чийто изстрели бяха спасени от Ал Хабси.

До края на полувремето домакините продължиха да натискат, но нито един техен удар не попадна в очертанията на вратата на гостите.

Втората част пък стартира с по-добра игра на бирмингамци и пропуски на Куеяр и Кийн.

След 60-ата минута обаче, "латикс" взеха контрола върху мача, но до края на двубоя така и не падна гол в една от двете врати.

След равенството Вила се намира на 15-о място във временното класиране с актив от 29 точки, на 8 от зоната на изпадащите. Домакините от Уигън пък са последни с 20 пункта, на 1 от спасителния бряг.