Олимпиакос обърна мач от 0:2 до 7:2 и направи важна крачка към поредна титла

Олимпиакос (Пирея) разгроми Астерас Триполис със 7:2 в среща от 26-ия кръг на гръцкото първенство и изглежда по-близо до 39-ата си титла.

Срещата започна доста странно, като гостите от Триполи дори поведоха с 2:0 в резултата в първите 18 минути, като на два пъти точен беше Симо Наваро.

Белгийското крило Кевин Миралас обаче беше в основата на обрата, като сам вкара четири гола и на три пъти тресна гредите.

Той удари страничните в 5-ата и в 78-ата минута, а в 36-ата нацели и горната. Миралас вече има 18 гола от началото на сезона, а другите попадения са на сметката на Рафик Джебур и Пабло Орбаис, както и Давид Фустер.

"Не мога да повярвам. Никога в живота си не съм вкарвал четири гола дори и като юноша", заяви Миралас, цитиран от БТА.

В друга среща от кръга, но играна в събота, Панатинайкос спечели с 1:0 при гостуването си на ОФИ Крит с единственото попадение на бразилеца Клейтон.

Така Олимпиакос има 61 точки на върха в класирането, а Панатинайкос е с 57. Двата отбора имат по пет мача до края, включително и директно дерби.

Сензацията на сезона- Атромитос (Атина), се движи за момента на 3-о място и води с 1 точка пред ПАОК и с 2 пред АЕК.

В поредния си мач Атромитос се наложи с 1:0 на собствен терен срещу Ксанти, като трите точки дойдоха с 15-ия гол за сезона на Костас Митроглу.

Атромитос има 47 точки, ПАОК е с 46 след победата с 4:0 като гост над застрашения от изпадане Керкира.

АЕК е с 45, след като едва-едва надделя у дома над друг отбор от зоната на изпадащите- Панайтоликос (Агринио) след точно изпълнение на ветерана Никос Либеропулос.

Мартино: Очевидно възрастта вече е проблем за Меси