Добруджа запъти Спартак (Вн) към "В" група

"Добруджанци" постигнаха ценна победа, като гост на Спартак с 0:1.

Добруджа постигна изключително важна победа при гостуването на Спартак Варна с 1:0, предаде радио "Добруджа".

Автор на попадението бе Николай Станков в 59-ата минута. Той бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на "соколите" и отблизо успя да вкара топката във вратата на Спартак.

Победата е изключително ценна, тъй като бе постигната в гостуване срещу пряк конкурент за оставане в “Б” група. “Жълто-зелените” имаха предимство в по-голяма част от двубоя и заслужено се поздравиха с трите точки, които в днешния мач са с цената на шест.

През първото полувреме Николай Станков и Недко Ангелов опитаха с удари отдалеч да застрашат вратата на Спартак, но нямаха късмет пред гола. Спартак пък изпусна най-чистото си положение в целия мач в 35-ата минута. Кателиев се измъкна от отбраната на Добруджа и остана сам срещу вратаря Николай Марков, но опитът му да го прехвърли бе неуспешен и топката мина край вратата.

Втората част започна отново с преимущество на Добруджа и в 59-ата минута Николай Станков успя да отбележи победното попадение. Само пет минути след това Васил Тачев бе изведен сам срещу вратаря Генко Славов, но изстрелът му бе избит в корнер от Генко Славов. До края на мача добруджанци успяха да издържат на стихийния натиск на Спартак и в крайна сметка триумфираха с трите точки.

Въпреки че играха на стадион “Спартак” във Варна, футболистите на Добруджа се чувстваха като на свой терен заради непрестанната подкрепа от агитката. Около 50 привърженици на “жълто-зелените” пътуваха организирано за двубоя, а още толкова пристигнаха в морската столица с личните си автомобили.

Съставът на Добруджа: Николай Марков, Здравко Петров, Антон Димитров, Филип Флоров, Николай Илиев, Недко Ангелов, Валери Михайлов, Станимир Андонов, Николай Станков (74' Филип Филчев), Ивайло Лазаров, Васил Тачев (78' Павлин Тодоров