Победа за Рангелов и загуба за Страхил Попов в Турция

Рангелов получи жълт картон и бе сменен на почивката, а неговият Коняспор удари опашкаря Мерсин с 2:0

Страхил Попов изигра цял мач за Касъмпаша при загубата с 0:2 в гостуването на Ризерспор в 23-ия кръг на турската Суперлига. Васил Божиков не бе в групата на Касъмпаша, но Страхил Попов игра през всичките 90 минути като десен бек.

Касъмпаша разиграваше повече и имаше повече удари към вратата на съперника, но домакините бяха много по-ефективни. Дениз Кадах вкара два гола за Ризеспор в 23-ата и 63-ата минута с единствените два удара на домакините в очертанията.

Касъмпаша е седми с 34 точки, а Ризеспор има 28 на 9-а позиция след първия си успех за 2016-а в първенството.

По същото време Димитър Рангелов започна като титуляр, но бе сменен още на почивката при успех като гост на неговия Коняспор с 2:0 над бившия отбор на Ники Михайлов Мерсин.

Нервите бяха водещи през първата част. Рангелов получи жълт картон в 20-ата минута, но Тита от Мерсин си изпроси два жълти картона в 23-ата и 25-ата и остави своя тим с 10 души.

Рангелов бе изваден на почивката, за да не изгори, а с човек повече Абду Разак Траоре в 63-ата и Рияд Баич в 76-ата минута донесоха успеха на Коняспор.

Отборът на Рангелов е трети с 40 точки, Мерсин е предпоследен със 17, колкото има както последния Ескишехирспор, така и Сиваспор.