Хановер надви трудно Малката Борусия (видео)

"Червените" влязоха в зона УЕФА след домакински успех с 2:1

Отборът на Хановер победи гостуващия Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата.

Всичките попадения на “АВД Арена” паднаха през втората част. Въпреки, че гостите владееха повече топката и създадоха повече опасности пред противниковата врата „червените” се възползваха максимално добре от открилите се пред тях шансове.

Дидие Я Конан изведе Хановер напред в 57-ата минута с гол от близко разстояние след аситенция на Константин Рауш.

В 76-ата минута Маме Диуф удвои преднината на домакините след като засече с глава от непосредствена близост центриране на Ян Шлодраф.

Две минути по-късно гостите върнаха едно попадение чрез Хавард Нордтвейт, който се разписа с премерен удар от десетина метра, но силите им не стигнаха за нещо повече.

По този начин Хановер се изкачи на пета позиция с актив от 41 точки, но изостава на цели 10 пункта от тима, на който се наложи днес. Така "червените" отново попаднаха в зоната, даваща право на евроучастие.

Терзич призна класата на Реал: Притежават инстинкт на убиец!