Райо Валекано помете Осасуна с 6:0 (видео)

Хетафе би рутинно Спортинг Хихонс с 2:0, а Еспаньол обърна Реал Сосиедад за 2:2 в Каталуния

Отборът на Райо Валекано постигна най-разгромната си победа през този сезон в Ла Лига като размаза Осасуна на своя стадион с 6:0 в 31-ия кръг.

Новаците доказаха, че съвсем заслужено заемат място в средата на таблицата и нанизаха цели 6 попадения в мрежата на тима от Памплона, който се бори за евровизи.

Мовия изведе „пчеличките” напред след едва 5 минути игра, но това бе само началото на серията. Тито намери Мику за 2:0 в 17-ата, а докато Осасуна се усети пак Мику набута още едно попадение за 3:0 след асистенция на Диего Коста.

До края на полувремето ролите се размениха и този път Мику даде финалния пас за гол на Диего Коста – 4:0.

Лекцията на новаците продължи и след почивката. Мику направи втора асистенция, този път за Арментерос за 5:0 в 57-ата минута, а Тито с хубав удар матира за шести път Андрес Фернандес 10 минути преди края.

Хетафе победи спокойно опашкаря Спортинг (Хихон) с 2:0 на своя „Колизеум Алфонсо Перес”.

Венецуелецът Николас Федор отключи защитата на гостите в 22-ата минута и изведе Хетафе напред.

В самото начало на втората част Хайме Гавилан, който подаде за първия гол, повтори упражнението и този път Диего Кастро се разписа за 2:0.

В друга среща от 31-ия кръг на Примера Еспаньол направи частичен обрат срещу Реал Сосиедад и от 0:2 стигна до 2:2.

На „Корнелия Ел Прат” в Каталуния баските шокираха своя домакин с два гола за три минути. Мексиканецът Карлос Вела заби две попадения в 12-ата и 15-ата минута и даде комфортен аванса на Реал.

Еспаньол обаче не се предаде и върна един гол в продължението на първата част. Централният бранител на баските Вадим Демидов прати нещастно в собствената си мрежа и на почивката резултатът бе 1:2.

Само 120 секунди след рестарта каталунците изравниха. Раул Родригес се справи добре и Владимир Вайс опъна мрежата – 2:2.

Осасуна запазва засега шеста позиция с 43 точки. Еспаньол е 9-ти с една по-малко, Хетафе също има 42, Райо е точно зад тях с 40, Реал Сосиедад е 13-ти с 37. Спортинг (Хихон) е на дъното с 25.