Болтън взе точка от визитата си на Съндърланд, но остана в опасната зона (видео)

Мартин Петров с цял мач и асистенция за Болтън

Съндърланд и Болтън не излъчиха победител в сблъсъка помежду им от 36-ия кръг на Висшата лига, завършвайки мача на „Стейдиъм ъф Лайт” при резултат 2:2. Българският полузащитник на Болтън – Мартин Петров, започна като титуляр за своя тим и остана на терена по време на целия двубой.

Гостите в днешния мач успяха да открият резултата в 26-ата минута. Кевин Дейвис успя да прати кълбото в мрежата на Крейг Гордън, след като бе намерен от Мартин Петров. „Черните котки” обаче съумяха да възстановят равенството до края на първата част. Точен за 1:1 в 36-ата минута бе Никлас Бендтнер.

Съндърланд поведе с 2:1 в 55-ата минута, а вторият гол за домакините бе дело на Джеймс МакКлийн. Болтън все пак успя да измъкне точката, след като в 70-ата минута Кевин Дейвис отбеляза втория си гол в мача, оформяйки крайното 2:2.

След това равенство Болтън продължава да се намира в зоната на изпадащите, като заема 18-ата позиция и има 34 точки, с колкото е и 17-ият Куинс Парк Рейнджърс, който обаче има по-добра голова разлика. Съндърланд пък е 11-ти и има 45 пункта.